Newsy

Śniadanie artystyczne z Magdą Benedą

2015-04-20

15 kwietnia na warszawskiej Saskiej Kępie odbyło się pierwsze artystyczne śniadanie realizowane przez Galerię Metropolis, która w ten sposób inauguruje swoją działalność. Gościem specjalnym wydarzenia była znana polska graficzka i malarka Magda Beneda.

Naczelną ideą projektu jest promocja polskich artystów, współpracujących z Galerią Metropolis. W ramach cyklicznych spotkań zaplanowano liczne prezentacje twórców specjalizujących się w różnych dziedzinach sztuki, od malarstwa, rzeźby,  po współczesny design i fotografię.  Artystyczne śniadania to zarazem okazja do integracji środowisk twórców z gronem wysmakowanych gości.  Wyjątkowa  pora oraz energetyczna atmosfera porannych spotkań mają sprzyjać  głębszemu poznaniu artystów Galerii oraz pobudzającej dyskusji. Zamierzeniem pomysłodawców projektu jest także budowanie i  umacnianie relacji pomiędzy twórcami, mediami oraz mecenasami i kolekcjonerami sztuki.

Gościem pierwszego śniadania artystycznego była wyjątkowa postać. Magda Beneda, to artystka  specjalizująca się w malarstwie, grafice oraz kunsztownej porcelanie. Mieszkanka i wielbicielka Trójmiasta, z powodzeniem łączy twórczość z biznesem. Jest właścicielką jednej z bardziej klimatycznych galerii i pracowni, w prestiżowym centrum Nabrzeża Szafarnia, na Nowej Motławie, w Gdańsku.

Sztuka Magdaleny Benedy charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistością barw, nasyconych słońcem, które przywiozła z Francji oraz akcentami związanymi z Trójmiejskim pejzażem i jego atmosferą. Kunszt jej malarstwa można podziwiać nie tylko na licznych płótnach, ale także na projektowanej przez nią, unikatowej porcelanie. Wystawiała w kraju i za granicą, ostatnio na Litwie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgii oraz  Holandii. Artystka jest również autorką wielu ilustracji, między innymi do cyklu książek i poezji Agnieszki Osieckiej (np. „Za chwilę”, „Ćma”, „Biała bluzka”).

W programie artystycznego śniadania oprócz specjalnego porannego menu, zaplanowano między innymi, prezentację twórczości artystki, dyskusję oraz niepowtarzalny malarski happening. Dla wszystkich uczestników wydarzenia artystka przygotowała wyjątkowe upominki.

Catering - Restauracja Villa Foksal

< Powrót do listy