Newsy

Porcelana Magdy Benedy na prestiżowej wystawie EXPO 2015 w Mediolanie

2015-06-01

Już dziś, 1 czerwca, rozpoczyna się pierwszy Pomorski Tydzień na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. W ramach zaplanowanych wystaw będzie można obejrzeć oraz zakupić niepowtarzalne i unikatowe przedmioty pochodzące znad polskiego wybrzeża Bałtyku. Magda Beneda to jedna z nielicznych wystawców, artystów i ludzi biznesu, która została wyróżniona i zaproszona do współpracy przy tym międzynarodowym wydarzeniu.

Artystka, znana z malarstwa, grafiki i porcelany jest jednocześnie mieszkanką i wielbicielką Trójmiasta. Jej sztuka charakteryzuje się wyrazistością barw nasyconych słońcem, piaskiem oraz akcentami związanymi z Trójmiejskim pejzażem i jego atmosferą. W przestrzeni artystycznej pomorskich dzieł i wystaw Magda Beneda zaprezentuje najnowszą kolekcję swojej porcelany, dzięki której można poczuć klimat leniwych dni spędzonych nad Bałtykiem, gdyż piaszczyste plaże, błękitne morze czy perły architektury znalazły swoje odzwierciedlenie na porcelanowych kompletach.

Organizatorzy Wystawy Światowej EXPO 2015 spodziewają się w tym roku aż 20 milionów zwiedzających. Pawilon Polski jest czwartym co do wielkości wśród ekspozycji 147 państw biorących udział w Wystawie i znajduje się w samym centrum dostępnej przestrzeni, tuż obok Pawilonu Włoch, Francji czy Holandii. Aby poczuć klimat prawdziwego Pomorza przygotowano już 4 tony piasku oraz molo, przypominające to w Sopocie. Ponieważ pogoda w Mediolanie jest plażowa, wystarczy już tylko wygodnie usiąść na leżaku, wziąć do ręki piękną porcelanę i poczuć się jak nad Bałtykiem.

< Powrót do listy