Newsy

Elektroniczna Książka Pojazdu, która może zrewolucjonizować samochodowe usługi serwisowe

2015-09-17

Czy zawsze dokonujesz wpisów do samochodowej książki swojego pojazdu? Czy pamiętasz o wszystkich przeglądach swojego auta i częstotliwości wymiany części? Czy jesteś w stanie ocenić historię eksploatacji swojego samochodu? Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś negatywnie, mamy coś co wychodzi naprzeciw potrzebom Twoim, jak i wszystkich użytkowników samochodów. Nowa platforma internetowa CarMemo to idealne rozwiązanie, które umożliwia zbieranie informacji i budowanie historii „życia” Twojego samochodu.

CarMemo to nic innego jak Elektroniczna Książka Pojazdu, która umożliwia przechowywanie i tworzenie indywidualnych danych motoryzacyjnych i spójnej historii eksploatacji. Platforma ta jest kierowana zarówno do właścicieli samochodów, jak i producentów aut, importerów, czy też warsztatów naprawczych. Pozwala ona na budowanie wiedzy na temat pojazdu, a także sieci komunikacji pomiędzy kolejnymi użytkownikami samochodów czy motocykli, serwisantami czy producentami .

Aplikacja CarMemo to nowatorskie narzędzie mobilne, dzięki któremu producenci zyskują możliwość śledzenia historii eksploatacji swoich pojazdów i budowania danych statystycznych, niezbędnych do rozwoju swoich produktów. Co więcej, warsztaty korzystające z platformy będą miały możliwość szybkiego dostępu do informacji na temat poprzednich serwisów i napraw, co pozwoli dopasować usługi do realnego zapotrzebowania pojazdu.

Twórcy serwisu zapewniają, że ta platforma internetowa może okazać się także przydatnym narzędziem dla firm ubezpieczeniowych i leasingowych, które dzięki dostępowi do CarMemo mogą szybko i sprawnie współpracować z warsztatem i właścicielem pojazdu – rzeczoznawca przesyłałby protokół likwidacji szkody bezpośrednio do Elektronicznej Książki Pojazdu.

Jak to działa? Platformę CarMemo można porównać do powszechnie znanych platform społecznościowych, z którymi każdy z nas zapewne miał styczność. Tak więc istota korzystania z CarMemo jest bardzo prosta – wystarczy zalogować się i przeglądać lub tworzyć informację dotyczącą naszego pojazdu. Aby uzyskać szybszy dostęp do CarMemo, będziemy mogli także zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie.

Platforma oparta jest o brytyjską technologię CipherMe, która nazywana jest przez swoich użytkowników technologiczną inkarnacją prywatności i ochrony danych osobowych. CipherMe gwarantuje silne szyfrowanie danych przez właściciela i zapewnia prywatność użytkowników na przechowujących ich dane serwerach. Dane należą do indywidualnego użytkownika, który je udostępnia stronom trzecim. Technologia ta zapewnia autentyczność i integralność wszystkich wpisów dokonywanych przez serwisy, warsztaty naprawcze czy użytkowników do Elektronicznej Książki Pojazdu. Raz dokonane wpisy nie mogą być zmieniane czy usunięte.

Pomysł ten spotkał się z szerokim zainteresowaniem przedstawicieli największych producentów samochodów, m.in. Mercedes Benz czy Renault, ponieważ do tej pory na rynku nie było tak spójnej przestrzeni informatycznej pozwalającej na przechowywanie i prezentowanie danych pojazdów, co było wielokrotnie utrudnieniem w realizacji prac serwisowych i poprawnej ich eksploatacji.

 

< Powrót do listy