Newsy

Nowoczesna inicjatywa szkoleniowa. Projekt „Studio JA” podbija serca młodych dziewcząt!

2015-11-04

W połowie października br. po raz pierwszy w Warszawie odbyły się oryginalne i twórcze zajęcia dedykowane dziewczynkom w wieku 13-16 lat.  Spotkania mają na celu zachęcenie młodzieży do poszukiwania własnej świadomości. Projekt pod nazwą Studio JA, pomysłodawczyni i znanej aktorki i scenarzystki Olgi Sawickiej powstał z pasji do kultury, harmonii i urody życia codziennego.

Zajęcia prowadzone są przez sześć kobiet sukcesu związanych z psychologią, teatrem, sztuką i muzyką, które chcą przekazywać i rozwijać swoją wiedzę. Skąd pomysł na te niekonwencjonalne zajęcia?

„Studio JA” to jedyne i niepowtarzalne miejsce w Polsce, które oferuje dziewczynkom w wieku 13-16 lat warsztaty dotyczące poszukiwania własnej świadomości. Jest to nowoczesna forma zajęć, które w sposób twórczy potrafią uzmysłowić wartości życia w kulturze oraz odpowiedzą na potrzeby młodych dziewcząt pojawiające się w zderzeniu z perspektywą życia dorosłego.

 

Olga Sawicka, pomysłodawczyni projektu, od trzynastu lat gra w czołowych teatrach stolicy, a jednocześnie uczy aktorstwa w warszawskiej Akademii Teatralnej. Jak twierdzi: Pomysł Studia JA urodził się „z braku”. Braku ładu, harmonii i urody codziennego życia. Zobaczyłam, że coraz częściej spotykam młodych ludzi, którzy może nigdy nie zetknęli się z czymś takim jak piękno szczegółu, piękno mowy, piękno ruchu. Znają oczywiście te pojęcia, ale nie wiedzą, że one ich też dotyczą”.

Studio JA oferuje 3-miesięczne zajęcia w wielu dziedzinach: począwszy od poprawnego mówienia, oswojenia się ze swoim ciałem, odnalezienia własnego stylu, poznania zasad savoir-vivre, budowania własnej niezależności, czy bycia bardziej uważnym. Zajęcia podzielone są według wieku oraz płci. „Kod Wachlarza” - pierwszy autorski pomysł zespołu, jest podstawowym kursem dedykowanym dla dziewcząt w wieku 13-16 lat.

 

Jak podkreślają twórczynie projektu: „Jeśli młodzież zainwestuje czas w swój rozwój wewnętrzny już teraz, zaprocentuje to w ich dorosłym życiu. Chciałybyśmy, aby wszyscy mieli szansę stać się świadomymi, mądrymi i pewnymi siebie ludźmi, by w przyszłości wykorzystanie swojego ogromnego potencjału było ich tajną bronią, której nie zawahają się użyć”.

 

Więcej informacji: Beata Pałczyńska; bpalczynska@mediametropolis.pl; tel. 601 443 320; www.Studioja.pl

FB: facebook.com/projektstudioja

< Powrót do listy